کاشت مو

تمام آنچه باید در مورد کاشت مو به روش FUT بدانید

منظور از پیوند FUT چیست؟

ریزش مو تا 85 درصد مردان و 40 درصد زنان را تحت تأثیر قرار می دهد. پیوند مو واحد فولیکولی (FUT) و سایر کاشت‌های مو، جراحی‌های کم تهاجمی برای کمک به پوشاندن نقاط طاسی ناشی از ریزش مو هستند.کاشت مو حداقل به سال 1939 در ژاپن باز می گردد. در روزهای اولیه، نتایج معمولاً غیرطبیعی به نظر می رسید و ظاهری شبیه پلاگین می داد. در سال 1995 تا زمانی که جراحان برای اولین بار کاشت فولیکول های موی منفرد (همچنین به عنوان واحدهای فولیکولی شناخته می شوند) را شروع کردند که کاشت مو شروع به ارائه نتایج طبیعی کرد.خانم مرجان همتی در این مطلب در رابطه با کاشت به روش FUT کاملا توضیح می دهند. برای مشاوره رایگان و ارتباط مستقیم با خانم همتی می توانید از طریق چن آنلاین سایت اقدام کنید.

کاشت مو به روش FUTدر حال حاضر دو نوع روش کاشت مو وجود دارد:

استخراج واحد فولیکولی (FUE)
پیوند واحد فولیکولی (FUT)
در جراحی FUT، جراح نواری از پوست را از پشت یا کنار سر شما بریده و تک تک فولیکول‌های مو را استخراج می‌کند. سپس این فولیکول‌ها به قسمت‌های طاسی پوست سر شما وارد می‌شوند. این جراحی در پوشاندن خط موی عقب‌رفته ناشی از طاسی با الگوی مردانه بهترین کار را دارد.در ادامه توضیحات متوجه می شوید در طول جراحی FUT چه انتظاراتی می توانید داشته باشید، بهترین کاندیدها چه کسانی هستند و تفاوت FUT با FUE چیست.ما در مجموعه زیبایی آدینا بهترین روش کاشت و با بالاترین تراکم و بدون بازگشت را با ضمانت برای شما انجام می دهیم.

نحوه عملکرد پیوند واحد فولیکولی یا FUT

در طی پیوند به روش FUT، جراح نواری از پوست سر شما را، معمولاً از پشت سر شما می‌برد. اندازه دقیق نوار بستگی به تعداد فولیکول های مورد نیاز برای پوشاندن نقاط طاس دارد. عرض نوار معمولاً از 1 تا 1.5 سانتی متر (0.4 تا 0.6 اینچ) تجاوز نمی کند. هنگامی که تک تک فولیکول ها از نوار برداشته می شوند، دوباره در پوست سر شما قرار می گیرند.جراحی های کاشت مو بین 4 تا 8 ساعت طول می کشد. جراحی FUT عموما سریعتر از جراحی FUE است. اکثر افراد در طول جراحی با بی حسی موضعی بیدار می مانند که پوست سر آنها را بی حس می کند.

مراحل انجام عمل کاشت به روش FUT

جراح متخصص در مجموعه زیبایی آدینا در تهران خط موی شما را دوباره ترسیم می کند، ناحیه استخراج مو را مشخص می کند و برای پرونده پزشکی شما عکس می گیرد. ممکن است قبل از جراحی، این گزینه را داشته باشید که از یک مسکن استفاده کنید. بی حسی موضعی روی پوست سر شما اعمال می شود تا آن را بی حس کند.این کارها را در مرحله مراقبت های پیش از عمل برای ریباجو انجام می شود.
موهای ناحیه اهدا کننده، جایی که موهای شما از آن برداشته می شود، تا حدود دو میلی متر کوتاه می شود.جراح نوار پوست را با فولیکول های مو که به عنوان پیوند استفاده می شود، برش می دهد. در طول جراحی بیدار خواهید ماند.یک تکنسین تک تک فولیکول های مو را از نوار جدا کرده و آنها را برای پیوند آماده می کند.جراح پوست سر شما را با بخیه می بندد.
سپس فولیکول‌های مو در قسمت‌های طاسی پوست سر شما با الگویی طبیعی وارد می‌شوند.این قسمت دوم در هنگام عمل کاشت است.

آنتی بیوتیک و بانداژ روی پوست سر شما اعمال می شود.اکثر افراد نتایج جراحی را در 6 تا 9 ماه می بینند. برخی افراد باید یک سال صبر کنند تا نتیجه را ببینند.این آخرین مرحله و مراقبت های بعد از عمل محسوب می شود.این سه مرحله در مجموعه زیبایی آدینا برای زیباجو به دقت انجام می شود.

پیوند واحد فولیکولی میکروسکوپی (MFUT) چیست؟

پیوند واحد فولیکولی میکروسکوپی اصطلاحی است که به کاشت مو FUT یا FUE اشاره دارد. جراحی FUT همچنین جراحی نواری واحد فولیکولار (FUSS) نامیده می شود.ما در مجموعه زیبایی آدینا در تهران متخصصان هر روش را داریم. در مرحله قبل از عمل متخصص مشاور آدینا ابتدا شما را بررسی می کند و بهترین روش کاشت را به شما پیشنهاد می دهد.

چه کسی به روش FUT نیاز دارد؟

هر دو پیوند FUT و FUE مستلزم داشتن موی کافی بر روی سر خود برای استفاده به عنوان پیوند هستند.در حقیقت شما باید یک بانک موی قوی داشته باشید.مردان مبتلا به آلوپسی آندروژنیک (که معمولاً طاسی با الگوی مردانه نامیده می شود) بهترین کاندیدها برای FUT هستند. در مردان، این وضعیت معمولاً در الگوی نوروود یا خط موی شکل M با ریزش مو در شقیقه ها ظاهر می شود. زنان مبتلا به این بیماری معمولا الگوی لودویگ را تجربه می کنند که باعث ریزش مو در امتداد قسمت مو یا نازک شدن در بالای سر می شود.اگر یک بیماری پزشکی مانند اختلال تیروئید یا آلوپسی آره آتا باعث ریزش موی شما شده است، جراحی FUT احتمالاً یک گزینه مناسب نخواهد بود.

اگر شرایط زیر را دارید fut برای شما مناسب است

1-سن. FUT عموما در افراد بالای 25 سال انجام می شود. الگوهای ریزش مو در افراد جوان کمتر قابل پیش بینی است.
2-تشخیص. مردانی که الگوی ریزش موی نوروود دارند، به کاشت مو بهترین پاسخ را می دهند.
3-ضخامت مو. افرادی که تراکم فولیکول موی بالایی دارند عموماً پوشش بهتری دارند.
4-منطقه طاسی. FUT برای درمان ریزش مو در جلوی سر بسیار مفید است.
5-رنگ مو. افرادی که رنگ موی مشابه رنگ پوست خود دارند معمولاً کاندیدای بهتری هستند زیرا تضاد رنگی کمتری دارند.

کاشت مو FUT در مقابل FUE

FUT و FUE هر دو شامل پیوند فولیکول‌های موی فردی هستند. در طی جراحی FUT، جراح نواری از پوست را از پشت یا کنار سر شما بریده و سپس فولیکول های مو را استخراج می کند. در جراحی FUE، جراح شما به جای برداشتن نواری از پوست سر، تک تک فولیکول های مو را مستقیماً از پوست سر شما برمی دارد.FUE در حال حاضر رایج‌ترین عمل جراحی منبع مورد اعتماد است.هر دو روش در مجموعه زیبایی آدینا در تهران با مجرب ترین

مزایای کاشت به روش FUE عبارتند از:

زمان بهبودی سریعتر
درد کمتر بعد از جراحی
اسکار قابل توجهی ایجاد نمی کند
می توان از موهای سایر قسمت های بدن استفاده کرد
حتی اگر تراکم مو ضعیفی دارید قابل استفاده است.

اگر به تعداد زیادی فولیکول مو نیاز دارید، ممکن است گزینه بهتری باشد.
زمان عملیات کوتاه تر جراحی ارزان تر.

بهترین روش کاشت مو میکرو FUT به روش جراحی

بهترین روش کاشت مو میکروFUT در این روش گرافت ها از طریق یک‌نوار باریک که بین دو‌گوش در پشت سر هست برداشت میشود. بعد از برداشت نوار توسط تکنسین متخصص،این نوار در زیر دستگاه به گرافت تبدیل میشود.گرافت های سالم استخراج شده در ناحیه طاسی سر کاشته می شود.کاشت مو به روش میکرو fut از جمله قدیمی ترین روش ها و اثر بخش ترین روش ها می باشد.اکثر اوقات به روش مادر از این روش یاد میشود و در افرادی که سطح طاسی زیادی دارند بکار میرود.

در روز عمل میکرو fut چه اتفاقاتی می افتد؟

یکی از بهترین روش کاشت مو میکروFUT به روش جراحی معروف می باشد.صبح روز عمل پس از مرحله پذیرش مراجعه کننده و تعویض لباس،چکاب اولیه انجام میشود.فشار خون مراجعه کننده توسط پرستار چک میشود.بعد از کوتاه شدن موها و استریل کردن سر بیحسی موضعی توسط پزشک تزریق میشود و جراحی آغاز میشود.فولیکول های مو توسط یک نوار باریک که در پشت سر هست برداشت میشود.اندازه ی این نوار که توسط پزشک تعیین میشود بستگی به جنس پوست سر،کشش پوست و ضخامت آن دارد.بعد از اتمام جراحی،پوست با نخ جراحی پلاستیک بخیه میشود.این بخیه بعد از گذشت ۱۴ روز کشیده میشود.در مرحله بعدی تکنسین متخصص نواری که برداشت شده را زیر دستگاه به گرافت های یک تار،دو و سه تار مو تبدیل میکنند.

کاشت مو به روش FUTآیا بعد از انجام عمل به روش میکرو fut خون ریزی داریم؟

بعد از عمل ناحیه جراحی شده هیچگونه خون ریزی ندارد.همچنین برخی از مراجعه کنندگان این سوال را دارند که آیا بعد از عمل دچار سر درد می شوند یا خیر.در جواب این سوال باید گفت که با استفاده از داروهای تجویز شده توسط پزشک بخصوص در ده روز اول بعد از عمل هیچگونه سر دردی احساس نمیکنید.

بعد از انجام کاشت مو چگونه باید بخوابیم؟

از شب اول بعد از عمل خیلی راحت و به صورت طاق باز با از استفاده از یک بالشتک دور گردنی مدل U استراحت کنید.بهترین حالت خواب حالت طاق باز است.خوابیدن به حالت دَمر یا روی شکم خوابیدن بعد از این عمل ممنوع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *