کاشت ابرو

بهترین روش کاشت ابرو که جایگزین روش منسوخ تتوی ابرو شده ؟

مقایسه روش کاشت ابروی طبیعی با روش های منسوخ دیگر

کاشت ابروی طبیعی یکی از تخصصی ترین کار های زیبایی صورت می باشد.حتما میدونید ابرو و مو یکی از مهم ترین اِلِمان های زیبایی صورت محسوب میشود.ریزش مو و ریزش ابرو یکی از دغدغه های این روزهای خیلی ها می باشد.اکثر افرادی که درگیر ریزش ابرو میشوند به دنبال راه حل برای رفع این مشکل هستند.دکتر مرجان همتی در ابتدا عواملی که باعث ریزش ابرو‌ میشوند رو مورد بررسی قرار می دهد.در ادامه به ساختار اصلی ابرو می پردازد.سپس بهترین روش کاشت ابرو را مو به مو مورد بررسی قرار می دهد.متخصصین ما در مجموعه زیبایی آدینا در تهران سعی دارند تا آخرین متد های کاشت را برای هرچه طبیعی تر بودن چهره شما بکار ببرند.خیلی روش های کاشت ابرو امروزه منسوخ شده و روش های طبیعی تری جایگزین شده.این روش ها کمترین آسیب را برای زیبا جو دارد.همچنین بیشتر تراکم و بازدهی را برای شما زیباجویان به همراه دارد.برای دانستن بهترین روش کاشت ابرو تا انتها این مطلب را بخوانید.

عللی که باعث میشود ریشه ی ابرو آسیب ببیند و یا مورد ریزش قرار گیرد:

-مشکلات تیروئیدی که یکی از مهم ترین غدد بدن محسوب میشوند و یکی از عوارض آن ریزش مو و ابرو است.
-استرس
-بیماری های پوستی از جمله پسیورازیس و لوپوس
-انجام تاتو ،هاشور و این دسته کاشت رنگدانه ها که بیشترین اسیب رو این متد به ریشه ی ابرو وارد میکند
-زمینه ی ارثی و یا مادر زادی
-افزایش سن

بهترین روش کاشت ابرو

راه حل های اشتباه

اغلب افراد برای رفع ظاهری ریزش مو یا ابرو از روش های کاشت رنگدانه مثل تاتو و هاشور استفاده میکنن که برای مدت کوتاهی باعث جلب رضایتشان میشود.ولی در نهایت همه ی ما خواستار چهره ی طبیعی هستیم و در تمامی این روش ها کاشت ابرو طبیعی متدی است که به صورت طبیعی شما را به هدف تان نزدیک تر میکند و رضایت قابل توجهی بعد از انجام این کار برایتان بوجود می آید.بهترین روش کاشت ابرو میتواند جایگزین تمام روش ها شود.

روش کاشت ابرو طبیعی

کوتاه ترین توضیحی که میتوان برای کاشت ابرو طبیعی عنوان کرد تکنیکی است که در آن پزشک و تکنسین متخصص ریشه ی مو را از قسمت پشت سر (ناحیه ی اهدا کننده) برداشت و با ظرافت خیلی بالا در قسمت ابرو کاشت میکنند.در حال حاضر بیش از ۱۵ سال است که کاشت ابرو روشی مرسوم و مورد توجه برای پر کردن قسمتی از ابرو و یا کل ابرو میباشد.اکثر افرادی که درگیر ریزش ابرو هستند به این تکنیک اعتماد کردند و دیگر نگران مصنوعی بودن نیستند.بهترین روش کاشت ابرو بسیار طبیعی به نظر میرسد.

ابروها ویژگی بسیار مهم و برجسته صورت را تشکیل می دهند. با افزایش اطلاعات، کاشت ابرو به یک روش رایج تبدیل شده است. با این حال، با وجود اینکه منطقه کوچکی است، نیاز به دقت و دانش زیادی در مورد آناتومی، طراحی ابرو، کشیدن و روش کاشت دارد. این مقاله دیدگاهی جامع در مورد کاشت ابرو با تاکید ویژه بر تکنیک استخراج واحد فولیکولی ارائه می‌کند که به محبوب‌ترین تکنیک تبدیل شده است.

ابروها برجسته ترین ویژگی هستند و باعث ایجاد یک خط اصلی در چهره می شوند. این نقطه مرجعی است که تمام زوایا و خطوط دیگر صورت به سمت آن تنظیم می شود. کاشت مو برای ریزش ابرو توسط دکتر اوکودا در سال 1939 آغاز شد و پس از آن برای سال های زیادی انجام شده است. به دلیل اطلاعات رو به رشد و نتایج برجسته، ترمیم ابرو به یک روش بسیار محبوب تبدیل شده است. با تجربه گسترده نویسندگان در زمینه استخراج واحد فولیکولی (FUE)، به ویژه در طاسی پیشرفته، کاشت موی بدن و ترمیم موهای صورت، اکنون امکان انجام تکنیک های جراحی با کیفیت بالا وجود دارد که نتایج رضایت بخشی و نتایج خوشایند برای بیماران ایجاد می کند. با انتظارات واقع بینانه

ابرو به 3 بخش تقسیم شده است

سر:

بیشتر قسمت داخلی است و 0.5 تا 0.7 سانتی متر به سمت بالا است. این شامل موهایی با کالیبر کوچک و رنگ روشن تر است. برخی از افراد دوست ندارند این بخش را برجسته کنند و می‌خواهند آن را به حداقل برسانند.

بدن:

این قسمت مرکزی 2.5 سانتی متری است که متراکم ترین و عریض ترین قسمت است. در قسمت داخلی، موها به سمت بالا و جانبی هستند. در لیمبوس داخلی، همگرایی مرکزی شروع می شود که منجر به الگوی استخوان شاه ماهی می شود، یعنی قسمت پایینی به سمت بالا و قسمت بالایی به سمت پایین و ایجاد یک برآمدگی با تراکم بالا می شود.

دم:

2 سانتی متر بیرونی است که همگرایی مرکزی تا انتهای دم ادامه دارد. این ناحیه با متراکم کمتری پر از موهای کوچکتر است. این ناحیه با افزایش سن کمتر مشخص می شود.

بهترین روش کاشت ابرو
یک ابروی ایده آل شامل وسعت و شکل ایده آل است

انتهای داخلی ابرو باید از همان صفحه عمودی شروع شود که وسعت جانبی آلا و کانتوس داخلی است. با این حال، ممکن است با توجه به فاصله بین کانتال تغییر کند.برای افزایش فاصله بین کانتالی (برابر با عرض چشم از هم) ابرو باید از کانتوس داخلی به میانی و برای کاهش فاصله بین کانتالی، کانتوس داخلی به میانی را شروع کند. ابرو باید به صورت جانبی در یک خط مورب از جانبی ترین نقطه آلا از طریق کانتوس جانبی به پایان برسد. اجماع عمده در گذشته حفظ انتهای داخلی و جانبی در یک سطح افقی بود. هنوز برخی معتقدند که ابروی میانی باید پایین تر از ابروی جانبی باشد و به عنوان ادامه برجستگی فوقانی شروع شود.بالا بردن بیش از حد ابروهای میانی می تواند به ظاهر متعجب منجر شود. حتی قرار دادن میانی قله ظاهری “غافلگیرانه” ایجاد می کند. ابروی میانی پایین با قله جانبی بالا باعث ایجاد نگاه عصبانی می شود. قرار گرفتن پایین لبه جانبی می تواند حالت غم انگیزی ایجاد کند.راس یا قوس باید روی یک خط عمودی درست بالای لیمبوس جانبی قرار گیرد. با این حال، این بحث‌برانگیزترین نقطه کاشت ابرو است، و اتفاق نظر اخیر بر این است که قوس بیشتر از لیمبوس جانبی باقی بماند و ممکن است فقط در قسمت میانی کانتوس جانبی باشد.[5،6]

بهترین حالت ابرو در مردان

در مردان، ابروهای بیش از حد لبه مداری، سنگین‌تر و ضخیم‌تر با قوس کم یا بدون قوس هستند. ابروی جانبی برجسته تر به نظر می رسد، زیرا ضخامت و تراکم یکنواخت در سراسر وجود دارد.با این حال، در زنان، ابرو چند میلی متر بالاتر از لبه مداری کشیده می شود. قوس دلپذیری در یک سوم جانبی اوج می گیرد. قسمت میانی متراکم تر و ضخیم تر از انتهای جانبی است. متوسط ​​طول ابرو در مردان 5.5 سانتی متر و در زنان 5.0 سانتی متر است. حداکثر عرض ابرو در مردان 1.5 سانتی متر و در زنان 1.3 سانتی متر است.

ابروی ایده آل، ابرویی است که با در نظر گرفتن ویژگی های ذکر شده در صورت ایده آل، یعنی صورت بیضی شکل کشیده می شود. با این حال، ابرو قرار است با توجه به شکل صورت فردی باشد. مفهوم اصلی این است که قسمت افقی بیشتری برای گردتر نشان دادن صورت بلند و جهت گیری عمودی بیشتر برای ایجاد توهم طول در صورت های گرد داشته باشد.

صورت بیضی به ابروهای ایده آل با زاویه نرم نیاز دارد. هدف در صورت گرد، بلندتر نشان دادن آن است که با ابروهای قوس بلندی که اوج آن به سمت انتهای ابرو به بیرون کشیده شده و دم کوتاه نگه داشته می شود، به دست می آید. از انحنای ملایم ابرو جلوگیری می شود. صورت بلند باید ابروهای صاف داشته باشد تا صورت کوتاه‌تر به نظر برسد. هدف در صورت مربعی نرم کردن یا متعادل کردن خط فک قوی است. ابرو باید با کمی انحنا شروع شود و سپس زاویه بیشتری برای متعادل کردن آن اضافه کند. قله باید مستقیماً بالای مربع فک باشد و خط فک قوی تر، قله باید مشخص تر باشد.

بهترین روش کاشت

ارزیابی قبل از انجام عمل کاشت

شایع‌ترین نشانه‌های کاشت ابرو، لوازم آرایشی مانند عدم وجود مادرزادی یا پوشش ناکافی، داشتن یک ابرو معمولی که نیاز به رنگ تیره‌تر دارد یا ابرو ناهموار با عدم وجود قسمت سوم جانبی یا داخلی است. سایر نشانه های رایج عبارتند از تریکوتیلومانیا، اسکار ناشی از ضربه، سوختگی یا تومور، آلوپسی آره آتا پایدار، ماداروز ناشی از کم کاری تیروئید، جذام و غیره.اما بهترین روش کاشت ابرو می تواند این آسیب را جبران کند.

کاندیدای مناسب کسی است که انتظارات واقع بینانه داشته باشد، محدودیت های تراکم به دست آمده را درک کند، نقصی آشکار نسبت به اهداف صرفاً زیبایی و بیماری پایدار یا درمان شده دارد.

بیمار باید در مورد حد تراکم به دست آمده در یک جلسه و نیاز به تکرار جلسه در صورت عدم دستیابی به تراکم مورد نظر مشاوره شود. همچنین باید در مورد نیاز به انجام آرایش با استفاده از مداد ابرو برای بهبود نتایج به دست آمده به بیمار مشاوره داده شود. علاوه بر این، در 10 تا 15 درصد فولیکول‌ها مقداری جهت‌گیری نادرست وجود خواهد داشت و به‌طور مرتب نیاز به پیرایش (در بیشتر موارد هر دو هفته یکبار) است. با این حال، نرخ رشد ممکن است با زمان به دلیل تسلط همزمان گیرنده هماهنگ شود.

هیچ آزمایش خون خاصی قبل از عمل لازم نیست به جز رد کردن عفونت های ویروسی منتقله از طریق خون مانند HIV، هپاتیت B و C. برای جلوگیری از هرگونه آنافیلاکسی باید آزمایش حساسیت بیهوشی انجام شود.

بهترین روش کاشت ابرو

بهترین روش های کاشت ابرو در آدینا

قبلاً از فلپ جزیره‌ای شریان گیجگاهی سطحی مودار که منجر به پیوند ابرو و نوار کامل می‌شد که باعث رشد ضعیف می‌شد، استفاده می‌شد.نه رشد مطلوب و نه جهت مطلوب با هیچ یک از این تکنیک های ابتدایی به دست نیامد. پیوند واحد فولیکولی (FUT) برای مدت طولانی با استفاده از پیوند تک مو برای کاشت ابرو مورد استفاده قرار گرفته است. بخیه و با حداقل زمان خرابی. از کاشت موی مصنوعی برای بازسازی ابرو استفاده شده است، به ویژه در مواردی که ناحیه اهدا کننده در دسترس نباشد، به عنوان مثال، آلوپسی یونیورسالیس. با این حال، متخصص ترجیح می دهد از آنها استفاده نکند به دلیل خطر واکنش جسم خارجی که باعث زخمی شدن دائمی این ناحیه می شود و تأثیر روانی بیشتری نسبت به نداشتن یا کم پشت بودن ابرو دارد. در صورت محدود بودن در دسترس بودن ناحیه اهداکننده، ترجیحاً فقط تکنیک های استتار انجام شود.در بهترین روش کاشت ابرو باید به این نکات دقت کرد.

طراحی ابرو به خواسته ی زیباجو

معمولاً ابتدا از بیمار خواسته می شود تا ابرویی که به عنوان ابروی دلخواه شناخته می شود را بازسازی کند. سپس تلاش می‌شود تا ورودی‌های فعالی از بیمار برای انتخاب ابروی دلخواه، ابروی ایده‌آل و ابروی فردی داشته باشد. شکاف بین انتظار و نتیجه را از بین می برد که منجر به رضایت بیشتر بیماران در آینده می شود. الگوهای ابروی پیش‌بریده نیز موجود است، اما معمولاً ترجیح داده نمی‌شوند، زیرا منجر به تشکیل ابروهایی با زیبایی کمتر می‌شود.

برای اطمینان از تقارن ابروها باید احتیاط خاصی انجام شود. پس از تکمیل فرم، ابروی معمولی را در یک طرف علامت بزنید. سپس این علامت گذاری با اعمال فشار متوسط ​​به یک پد تلفا استریل منتقل می شود که سپس در امتداد نشانه ها بریده می شود و یک قالب به دست می آید. سپس به صورت افقی برعکس می شود و روی ناحیه مقابل ابرو در ارتفاع و موقعیت دلخواه قرار می گیرد و ابروی جدید علامت گذاری می شود.این کار برای انجام بهترین روش کاشت ابرو واجب است.

بهترین روش کاشت ابرو در تهران

بی حسی موضعی در کاشت ابرو

از آنجایی که یک عصب وجود ندارد که ابرو را تامین کند، یک بلوک عصبی منفرد برای بیهوش کردن ابرو کامل ممکن نیست. ابرو معمولاً توسط اعصاب فروتروکلئر، فوق تروکلر، فوق اوربیتال، اشکی و زیگوماتیک-تمپورال عصب دهی می شود. بهتر است با انفیلتراسیون لیگنوکائین بلوک حلقه و بوپیواکائین با آدرنالین داده شود تا اثر فوری و طولانی داشته باشد. برای جلوگیری از تورم پلک پس از عمل، استفاده از تامسانس به حداقل مقدار محدود شده است. نوار فشاری درست زیر ابرو روی پلک اعمال می شود تا تورم بعد از عمل کاهش یابد.

ایجاد نواحی مشخص گیرنده در ابرو

در حالت ایده‌آل، چند فولیکول مو باید از ناحیه اهداکننده استخراج شود و سپس اندازه و عمق مورد نیاز در محل گیرنده ایجاد شود. معمولاً از تیغه‌های 0.7-1.1 میلی‌متری (ترجیحاً توسط نویسندگان) یا سوزن‌های تیز تزریقی 19-21 استفاده می‌شود.

تمام مرزهای ناحیه علامت‌گذاری‌شده باید ابتدا با تیغه‌ها ایجاد شود تا در صورت پاک شدن علامت‌گذاری در حین ایجاد شکاف، از ایجاد اشتباه شکل ابرو جلوگیری شود. جهت در ناحیه سر باید مستقیماً عمودی یا برتر باشد. از طرفی، جهت به سرعت افقی می شود (اول در امتداد لبه بالایی) و یک الگوی استخوان ماهی ایجاد می کند. در دم، جهت عمدتاً جانبی است و در انتها هچ کمی وجود دارد.

شکاف های تاجی کنترل بهتری از زاویه را فراهم می کنند در حالی که شکاف های ساژیتال کنترل بهتری بر روی حلقه دارند. از آنجایی که کنترل فر برای نتیجه نهایی زیبایی شناختی بسیار مهم است، شکاف های ساژیتال ترجیح داده می شوند. موها معمولاً باید با زاویه بسیار تند، تقریباً تا حد امکان صاف و با تراکم 30-35 FU/cm2 خارج شوند.

استخراج واحد های پیوند ابرو

یک موی اهداکننده ایده آل، شکل طبیعی، کالیبر ساقه موی طبیعی و بدون رشد بیش از حد مو را فراهم می کند.

در مورد اسکار یا جایی که فقط بخشی از ابرو باید ترمیم شود، اندازه گیری قطر موهای ابرو و تطبیق آنها با قسمت های مختلف پوست سر ضروری است. بهترین تطابق ممکن باید به عنوان ناحیه اهداکننده انتخاب شود.

ناحیه اهدا کننده می تواند ناحیه پس سری، پیش گوش یا پشت گردن باشد. ناحیه اکسیپیتال دارای موهای درشت و بلند با چند فولیکول منفرد است. ناپ و نواحی قبل از گوش دارای موهای نرمتر، ظریفتر و از نظر ژنتیکی کوتاهتر از موهای سر هستند. از آنجایی که مردان ابروهای ضخیم تری دارند و در آینده احتمال آلوپسی رتروگراد وجود دارد، نواحی پس سری و پیش گوش ترجیح داده می شوند. با این حال، زنان ابروهای نازک و ظریفی دارند و خطر آلوپسی رتروگراد حداقل است. بنابراین، نواحی پشت گردن و پیش گوش ترجیح داده می شود.با این حال، معمولاً بهبود خوبی در این ناحیه دیده می‌شود، اما زنانی که موهای دم اسبی دارند، باید قبل از جراحی به خوبی مطلع شوند.

مقایسه روش fue و fut در کاشت ابرو

در روش FUE، موها باید کوتاه شوند که در مقایسه با FUT به عنوان جنبه منفی در نظر گرفته می شود، زیرا انحنای طبیعی موها، که برای کمک به هدایت قرار دادن گرافت ها استفاده می شود، ارزیابی دشوار می شود. متخصصان معمولاً ترجیح می دهند یک کوتاه کردن محافظه کارانه انجام دهند، یعنی حدود 3 تا 4 میلی متر مو روی سطح باقی مانده است تا فر موها را ببینند.

معمولاً پانچ های دندانه دار تیز 0.75-0.80 میلی متر ترجیح داده می شوند.یک مو ترجیحاً استخراج می شود که یکی از مزیت های اصلی FUE نسبت به روش FUT است. در صورت کمبود FU تک مو، برداشت ساب فولیکولی ترجیح داده می شود. به طور متوسط، 200 واحد FU در هر طرف با تراکم نه بیشتر از 30-35 FU/cm2 مورد نیاز است. با این حال، تعداد گرافت ها می تواند با توجه به ضخامت و طول ابرو متفاوت باشد. تراکم شدید می تواند باعث افزایش تعداد غدد چربی پیوند شده همراه با پیوندها شود که تنظیم نشده و بیش از حد سبوم تولید می کنند.علاوه بر این، برش غدد چربی در حین برش در محل گیرنده برای ایجاد شکاف، می تواند سبوم را در بافت اطراف آزاد کند و باعث تشکیل کیست شود.اینها می توانند در طول بسته بندی متراکم پیوندها بیشتر رخ دهند.

تمام موها در یک جلسه کشیده نمی‌شوند، زیرا زمان خارج از بدن به دلیل زمان طولانی مصرف در طول کاشت افزایش می‌یابد. معمولاً در یک نقطه از زمان بیش از 200 FU گرفته نمی شود.البته بسته به سلیقه زیباجو این زمان متفاوت است.

انجام عمل کاشت

گرافت ها در گروه 50 قرار می گیرند و در اولین پایه ایمپلنت استخراج شده کاشته می شوند [شکل 8]. زمان خارج از بدن باید کمتر از یک ساعت محدود شود. پیوندها برای هیدراتاسیون در آب نمک سرد در دمای 4 تا 8 درجه سانتیگراد نگهداری می شوند. آنها با استفاده از تکنیک بدون تماس با ریشه با استفاده از 2 فورسپس کاشته می شوند. مراقبت بیشتری برای مطابقت با فر موهای موجود انجام می شود. در حالت ایده‌آل، بهترین و با تجربه‌ترین کاشت‌کار باید کاشت را برای کاهش ضربه به ریشه‌های فولیکول ناشی از تلاش‌های متعدد برای کاشت که به عنوان ترومای مکان‌یابی تکراری شناخته می‌شود، انجام دهد. ترجیح داده می شود که در تمام مراحل کاشت فقط یک کاشت روی یک ابرو وجود داشته باشد.

بدون پیرایش، بدون چربی زدایی و اپیتلیال زدایی از گرافت ها انجام نمی شود، زیرا معمولاً در گرافت هایی که با تکنیک FUE استخراج می شوند، نیازی به این کار نیست.قرار دادن دیفرانسیل در جایی انجام می‌شود که بهترین فولیکول‌های منفرد برای لبه‌ها مخصوصاً قسمت فوقانی و موهای جانبی و درشت برای ابروهای مرکزی در نظر گرفته می‌شوند.

در نظر گرفتن عوامل عروقی برای بقای گرافت مو مهم است

تا 3 تا 7 روز پس از پیوند، تغذیه پیوندها از طریق انتشار غیرفعال اکسیژن حاصل می شود. در پایان 7 روز، عروق مجدد پیوند بازسازی می شود. اکسیژن و مواد معدنی می‌تواند منجر به رشد بهتر پیوندها شود.متخصص همچنین ترجیح می‌دهد در پایان پیوند با پلاسمای غنی از پلاکت در ناحیه گیرنده و اهداکننده، بهبود زیستی را انجام دهد. آنژیوژنز را تحریک می کند و آناژن افلوویوم را کاهش می دهد که منجر به نتیجه زودهنگام پیوند می شود. همچنین بهبود ناحیه اهداکننده را افزایش می‌دهد.

مراقبت های بعد از عمل کاشت ابرو

نواحی دریافت کننده باز نگه داشته می شوند و پانسمان ناحیه اهدا کننده به مدت 2 روز انجام می شود. ATP لیپوزومی در نرمال سالین (نسبت 1:10) به صورت اسپری هر 2 تا 3 ساعت تجویز می شود. کبودی و تورم می تواند چند روز ادامه داشته باشد. آنتی بیوتیک ها، مسکن ها و استروئیدهای خوراکی 60-40 میلی گرم در روز برای 3 تا 5 روز اولیه تجویز می شوند.

بیمار می تواند از روز بعد بعد از عمل و بعد از افتادن تمام پوسته ها، آرایش را در ناحیه اطراف چشم شروع کند. شستشوی موها بعد از سومین روز بعد از عمل یعنی بعد از برداشتن پانسمان شروع می شود. در ابتدا، تقریباً تمام موهای پیوند شده ابرو به دلیل آناژن افلوویوم می ریزند. رشد مجدد مو از 3 تا 4 ماهگی شروع می شود. در 4 تا 6 ماه آینده، تعداد افزایش می‌یابد که منجر به افزایش تراکم می‌شود. به بیماران آموزش داده می شود که از 3 هفته به بعد از ژل مو استفاده کنند تا موهای نادرست را تربیت کنند. قبل از 9 ماه پیوند، هیچ جلسه لمسی انجام نمی شود.

عوارض کاشت ابرو

معمولاً بیشترین عوارض مربوط به جهت و پیچ خوردگی، عدم تطابق رنگ و بافت یا عدم رشد مجدد است. این عوارض وابسته به اپراتور بوده و با تجربه و استفاده از تکنیک صحیح کاهش می یابد. ممکن است عدم تقارن به دلیل انقباض فرونتالیس یا اوربیکولاریس پس از بیهوشی وجود داشته باشد که باعث ایجاد قضاوت نادرست در مورد شکل ابرو در حین ایجاد شکاف می شود. عفونت، تورم، کبودی، فولیکولیت و اسکار به ندرت دیده می شود.

نتیجه کلی آخر

با استفاده از بالاترین استانداردهای تکنیک ها و با افزایش تجربه می توان نتایج عالی و زیبایی را به شرط انتظارات آگاهانه و واقع بینانه بیمار ارائه داد.ما در مجموعه زیبایی آدینا همیشه سعی داریم بهترین روش کاشت ابرو در تهران را انجام دهیم.نظر زیبا جو برای ما خیلی مهم است.اما هدف اصلی مجموعه ما ایجاد یک حالت طبیعی بدون عوارض برای شماست.برای همین نظر ما با نظر زیبا جو آمیخته میشود.نتیجه نهایی همیشه رضایت شما را در پی داشته.شاید همین شاخصه آدینا ما را از سایر کلینیک ها متمایز کرده.

منبع اصلی این مطلب سایت معتبر www.ncbi.nlm.nih.gov

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *